Copyright 2021 - designed by Nasim Ravi

 

https://www.marmara.edu.tr/news/prof-dr-yusuf-kaynak-tuba-ustun-basarili-genc-bilim-insani-odulune-layik-goruldu-1

 

Prof. Dr. Yusuf KAYNAK Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı (GEBİP) Ödülüne Layık Görülmüştür. Prof. Kaynak ödülünü bizzat  Cumhurbaşkanımız Sayın RECEP TAYYİP ERDOĞAN'ın elinden almıştır.

 

 TÜBA Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı Ödül Töreni/ Turkish Academy of Science Outstanding Young Scientist Award Ceremony, Date: 28.01.2021_1

 Haber tarihi: Ocak 2021

 

 

 

 

 

https://teknoloji.marmara.edu.tr/notice/prof-dr-yusuf-kaynakin-uluslararasi-basarisi

Prof. Kaynak tarafından geliştirilen faz dönüşüm modeli Uluslararası mühendislik yazılımına eklenecektir. Prof. Kaynak geliştirdiği modeli Amerikan menşeli DEFORM firmasının kullanıcılarının katıldığı toplantıda çevrimiçi olarak sunmuştur.

Haber tarihi: Kasım 2020

 

 

 

https://teknoloji.marmara.edu.tr/notice/tubitakdan-prof-dr-yusuf-kaynaka-proje-performans-odulu

Haber tarihi: Eylül 2020

 

 

İmalat süreçlerinde Yüzey Bütünlüğü konusundaki dünyadaki en prestijli ve geniş katılımlı bilimsel organizasyonların öncüsü olan CIRP Conference on Surface Integrity'nin 5. si 2020 yılında Mondragon üniversitesi tarafından düzenlenecektir. Bu bilimsel organizasyona ait tüm detaylar aşağıdaki konferans web sitesi linkinde mevcuttur. 

https://csi2020.mondragon.edu/en/home

Duyuru tarihi: 5 Temmuz 2019

 

 

 Çin'in en geniş katılımlı ve prestijli imalat konferansı olan 18. Uluslararası İmalat Konferansı 9-12 Ekim 2019 tarihinde, Uluslararası Üretim Mühendisliği Akademisi (CIRP), Çin İmalat Mihendislier Birliği, Shenyang Bilim ve Teknoloji Birliği, Kore İmalat Mühendisleri Birliği gibi önemli kuruluşların organizasyonu ve desteği ile  Shenyang'da düzenlenecektir.

 http://www.imcc1983.org/index.asp

Duyuru tarihi: 1 Mayıs 2019

 

 

 

Talaşlı imalat konusunda ülkemizdeki en kapsamlı ve yetkin Kongre olan UTIS Kongremiz ( UTIS 2019 ) bu yıl Antalya'da düzenlenecektir. Talaşlı İmalat'a gönül vermiş akademisyen,araştırmacı ve sanayicilerimizi bekliyoruz.

https://www.utis.tc/

Duyuru tarihi: 

 

 

Sürdürülebilir İmalat Konusunda dünyada en öncü konferanslardan biri GCSM ( Global Conference on Sustainable Manufacturing)  Konferansı bu yıl Çin'de düzenleniyor. 

https://gcsm.eu/

Duyuru tarihi: 5 Temmuz 2019

 

 17-18 Ekim 2019'da Ülkemiz ve İmalat Dünyası için çok önemli olduğunu düşündüğümüz Eklemeli (Katmanlı) İmalat konusunda üst düzey, endüstriye ve akademiye çok değerli katkılar sunacak bir konferansı değerli meslektaşlarımla birlikte düzenliyoruz. AMCTURKEY 2019 ( TEİK 2019), 17-18 Ekim tarihinde Istanbul Green Park Otelde düzenlenecektir. Detayları aşağıda sunduğum Konferans web sitesinde bulabilirsiniz.  

 

http://2019.amcturkey.org/index.html

 

 

 

Dünyada Eklemeli İmalat (Katmanlı İmalat) konusunda en saygın ve prestijli dergi olan, citescore'u 7.73, SCI indeksinde Q1 grubunda yer alan "Additive Manufacturing" dergisinde bir makalemiz yayınlandı. 

 

https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S2214860418307383

 

 

TÜBİTAK Üniversite-Sanayi İşbirliği Programı Çatısı Altında, İmalat Alanında Çalışmak Üzere 4 Doktora Öğrencisi Alınacaktır. Programda Aylık Olarak Ödenecek Maaş 4500 TL'dir. ( Duyuru tarihi:15 Aralık, 2018)

 

http://www.marmara.edu.tr/news/mitto-universitemiz-tubitak-2244-sanayi-doktora-programindan-destek-aldi/

 

 

 

 Mart 2018'de Katmanlı (Eklemeli) imalat konusundaki sunduğumuz Araştırma Projemiz ( TUBITAK 1001) TÜBİTAK tarafından desteklenmeye layık bulundu.

 

http://www.marmara.edu.tr/news/tubitak-ardeb-1001-proje-kabulu/

 

 

 

 

  11-13 Temmuz 2018 tarihlerinde Tianjin (Çin)de düzenlenen The 4th CIRP Conference on Surface Integrity (CIRP CSI 2018) konferansında sunduğumuz "Finish machining-induced surface roughness, microhardness and XRD analysis of selective laser melted Inconel 718 alloy" başlıklı bildirimiz En İyi Bildiri Ödülüne (Best Paper Award) layık görülmüştür. 

 

http://www.marmara.edu.tr/news/ogretim-uyemiz-doc-dr-yusuf-kaynaka-cirp-konferansindan-en-iyi-bildiri-odulu/

 

 

 Aşağıda sunulan konularda çalışmalar yapacak Yüksek Lisans/Doktora öğrencileri aranmaktadır. Bu konularda çalışacak öğrencilere lisansüstü çalışmaları boyunca, TÜBİTAK ve YÖK'ün Yüksek Lisans ve Doktora öğrencileri için belirlediği miktarlar referans alınarak burs verilecektir. Ayrıca bu projelerde doğrudan endüstri işbirliği söz konusu olup, yapılacak tez çalışmaları endüstriyel sorunların çözümüne yönelik olacaktır.

Halihazırda bir firmada çalışan yüksek lisans/doktora öğrencileri bu projelerde görev alamazlar. Haftanın 5 iş günü projelerde görev alabilecek olmaları gerekmektedir. 

İyi derecede İngilizce bilen ( Sözlü sunum yapabilecek ve yurtdışında konferans ve seminer gibi organizasyonlarda çalışmalarını rahatça sunacak yeterlilikte İngilizce) adaylara öncelik verilecektir.

Matlab, FEM Yazılımları, CAD/CAM  programlarını iyi derecede kullanabilen öğrencilere öncelik verilecektir. 

 

 

  • Eklemeli imalat yöntemleriyle üretilen metal komponentlerin yüzey bütünlüğü özelliklerinin araştırılması

 

  • Mikroyapısal dönüşümlerin modellenmesi konusunda çalışma yapacak Doktora/Yüksek Lisans öğrencileri aranmaktadır. ( Tübitak 1001 Projesi kapsamında bursiyer olarak görev verilecektir).

 

  • Metallerin plastik şekil verme yöntemleriyle şekillendirilmeleri konusunda nümerik ve deneysel çalışmalar yapacak Doktora/Yüksek Lisans öğrencileri aranmaktadır. 

 

  • Talaşlı İmalat Süreçlerinin en iyilenmesi konusunda çalışmalar yapacak Doktora/Yüksek Lisans öğrencileri aranmaktadır. 

 

  • Kesici takım tasarımı, özel takımlar konusunda çalışmalar yapacak Doktora/Yüksek Lisans öğrencileri aranmaktadır.

 

  • Dövme süreçlerinin modellenmesi konusunda çalışmalar yapacak Doktora/Yüksek Lisans öğrencileri aranmaktadır.

 

 Başvurularınızı Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir., Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adreslerine e-posta göndererek yapabilirsiniz.

 

 

 

 3-6 Temmuz 2018 tarihlerinde Eskişehir'de düzenlenecek olan UMTIK 2018 Konferans'ında Yüzey Bütünlüğü (Surface Integrity) konusunda Mini Sempozyum Düzenliyoruz.

 http://umtik.com/UserFiles/file/sisb.pdf

 

 

 

 Proje önerimiz TÜBİTAK ARDEB tarafından desteklenmeye uygun bulunmuştur (Aralık 2016). 

 

http://www.marmara.edu.tr/news/doc-dr-yusuf-kaynak-in-projesi-tubitak-destegi-aldi/

 

 

 Wear dergisinde yayınlanan makalemiz en çok atıf alan makaleler listesine girdi (Ekim 2016).

 

https://www.journals.elsevier.com/wear/most-cited-articles

 

UMTİK 2016 Kongresinde "Kriyojenik Talaşlı İmalat" isimli özel oturum düzenledik ( Temmuz 2016).

http://umtik.com/2016/ozel-oturumlar.htm

 

 7. Uluslararası Talaşlı İmalat Sempozyumu (UTİS 2016) Marmara Üniversitesi ev sahipliğinde, İleri İmalat Teknolojileri Laboratuvarı Tarafından 3-5 Kasım 2016 tarihlerinde düzenlemiştir. ( Kasım 2016)

 

Contact

Marmara University, Department of Mechanical Engineering, Advanced Manufacturing Technologies Laboratory (E-4), Faculty of Technology, Goztepe Campus, 34722 Kadikoy- ISTANBUL, TURKEY
 Phone: 0216 336 5770/1427  e-mail: yusuf.kaynak@marmara.edu.tr

Ziyaretçi Sayacı

62050
Bugün13
Dün50
Bu Hafta91
Bu Ay352