Copyright 2018 - designed by Nasim Ravi

 

TÜBİTAK Üniversite-Sanayi İşbirliği Programı Çatısı Altında, İmalat Alanında Çalışmak Üzere 4 Doktora Öğrencisi Alınacaktır. Programda Aylık Olarak Ödenecek Maaş 4500 TL'dir.

 

http://www.marmara.edu.tr/news/mitto-universitemiz-tubitak-2244-sanayi-doktora-programindan-destek-aldi/

 

 

 

 Mart 2018'de Katmanlı (Eklemeli) imalat konusundaki sunduğumuz Araştırma Projemiz ( TUBITAK 1001) TÜBİTAK tarafından desteklenmeye layık bulundu.

 

http://www.marmara.edu.tr/news/tubitak-ardeb-1001-proje-kabulu/

 

 

 

 

  11-13 Temmuz 2018 tarihlerinde Tianjin (Çin)de düzenlenen The 4th CIRP Conference on Surface Integrity (CIRP CSI 2018) konferansında sunduğumuz "Finish machining-induced surface roughness, microhardness and XRD analysis of selective laser melted Inconel 718 alloy" başlıklı bildirimiz En İyi Bildiri Ödülüne (Best Paper Award) layık görülmüştür. 

 

http://www.marmara.edu.tr/news/ogretim-uyemiz-doc-dr-yusuf-kaynaka-cirp-konferansindan-en-iyi-bildiri-odulu/

 

 

 Aşağıda sunulan konularda çalışmalar yapacak Yüksek Lisans/Doktora öğrencileri aranmaktadır. Bu konularda çalışacak öğrencilere lisansüstü çalışmaları boyunca, TÜBİTAK ve YÖK'ün Yüksek Lisans ve Doktora öğrencileri için belirlediği miktarlar referans alınarak burs verilecektir. Ayrıca bu projelerde doğrudan endüstri işbirliği söz konusu olup, yapılacak tez çalışmaları endüstriyel sorunların çözümüne yönelik olacaktır.

Halihazırda bir firmada çalışan yüksek lisans/doktora öğrencileri bu projelerde görev alamazlar. Haftanın 5 iş günü projelerde görev alabilecek olmaları gerekmektedir. 

İyi derecede İngilizce bilen ( Sözlü sunum yapabilecek ve yurtdışında konferans ve seminer gibi organizasyonlarda çalışmalarını rahatça sunacak yeterlilikte İngilizce) adaylara öncelik verilecektir.

Matlab, FEM Yazılımları, CAD/CAM  programlarını iyi derecede kullanabilen öğrencilere öncelik verilecektir. 

 

 

  • Eklemeli imalat yöntemleriyle üretilen metal komponentlerin yüzey bütünlüğü özelliklerinin araştırılması

 

  • Mikroyapısal dönüşümlerin modellenmesi konusunda çalışma yapacak Doktora/Yüksek Lisans öğrencileri aranmaktadır. ( Tübitak 1001 Projesi kapsamında bursiyer olarak görev verilecektir).

 

  • Metallerin plastik şekil verme yöntemleriyle şekillendirilmeleri konusunda nümerik ve deneysel çalışmalar yapacak Doktora/Yüksek Lisans öğrencileri aranmaktadır. 

 

  • Talaşlı İmalat Süreçlerinin en iyilenmesi konusunda çalışmalar yapacak Doktora/Yüksek Lisans öğrencileri aranmaktadır. 

 

  • Kesici takım tasarımı, özel takımlar konusunda çalışmalar yapacak Doktora/Yüksek Lisans öğrencileri aranmaktadır.

 

  • Dövme süreçlerinin modellenmesi konusunda çalışmalar yapacak Doktora/Yüksek Lisans öğrencileri aranmaktadır.

 

 Başvurularınızı Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir., Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adreslerine e-posta göndererek yapabilirsiniz.

 

 

 

 3-6 Temmuz 2018 tarihlerinde Eskişehir'de düzenlenecek olan UMTIK 2018 Konferans'ında Yüzey Bütünlüğü (Surface Integrity) konusunda Mini Sempozyum Düzenliyoruz.

 http://umtik.com/UserFiles/file/sisb.pdf

 

 

 

 Proje önerimiz TÜBİTAK ARDEB tarafından desteklenmeye uygun bulunmuştur (Aralık 2016). 

 

http://www.marmara.edu.tr/news/doc-dr-yusuf-kaynak-in-projesi-tubitak-destegi-aldi/

 

 

 Wear dergisinde yayınlanan makalemiz en çok atıf alan makaleler listesine girdi (Ekim 2016).

 

https://www.journals.elsevier.com/wear/most-cited-articles

 

UMTİK 2016 Kongresinde "Kriyojenik Talaşlı İmalat" isimli özel oturum düzenledik ( Temmuz 2016).

http://umtik.com/2016/ozel-oturumlar.htm

 

 7. Uluslararası Talaşlı İmalat Sempozyumu (UTİS 2016) Marmara Üniversitesi ev sahipliğinde, İleri İmalat Teknolojileri Laboratuvarı Tarafından 3-5 Kasım 2016 tarihlerinde düzenlemiştir. ( Kasım 2016)

 

Contact

Marmara University, Department of Mechanical Engineering, Advanced Manufacturing Technologies Laboratory (E-4), Faculty of Technology, Goztepe Campus, 34722 Kadikoy- ISTANBUL, TURKEY
 Phone: 0216 336 5770/1427  e-mail: yusuf.kaynak@marmara.edu.tr

Ziyaretçi Sayacı

23411
Bugün18
Dün87
Bu Hafta219
Bu Ay600