Copyright 2021 - designed by Nasim Ravi

İLERİ İMALAT TEKNOLOJİLERİ LABORATUVARI (AMTL)   

İleri İmalat Teknolojileri Laboratuvarı talaşlı imalat, Eklemeli İmalat (Additive Manufacturing, 3D Printing) Süreçlerinde İkincil İşlemler ( Post Processing) konularında araştırmalar yapmak ve bu konularda uzman mühendisler, yüksek lisans ve doktora seviyesinde öğrenciler yetiştirmeyi, bu konularda endüstriyel sorunlara bilimsel temelli kalıcı çözümler üretmeyi hedefleyen Ar-Ge laboratuvarıdır.

Bu laboratuvar, talaşlı imalat ve İkincil İşlemler ( Post Processing) olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır.  Hem talaşlı imalat teknolojilerinde (takım ömrü, işlenmesi zor malzemelerin talaşlı imalatı, talaş kırılma sorunları vb)  hem de İkincil işlemler ve sonrasında karakterizasyon (Topografik sorunlar, Yüzey ve yüzey altı değişimler, boyutsal çarpılmalar, mikroyapısal dönüşümler, vb) analizi, modellemesi ve en iyilemesi konularında ileri düzey akademik çalışmalar yapmaktadır. İlaveten, Ülkemizdeki imalat endüstrisinde yapılan Ar-Ge (TEYDEB 1501, TEYDEB 1507, KOSGEB Projeleri, Ar-Ge Merkezleri vb) çalışmalarına da katkı sunmaktadır. 

Laboratuvar Direktörü: Prof. Dr. Yusuf KAYNAK 

E-posta: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. ; Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Telefon: 0 216 336 57 70 Dahili: 1427 veya 1348

         Thumbnail preview                                                                   

 

 TALAŞLI İMALAT LABORATUVARI

  

 

MALZEME  KARAKTERİZASYON LABORATUVARI

 

İKİNCİL İŞLEMLER ( POST-PROCESSING) LABORATUVARI

 

 

YAZILIMLAR

Simufact Additive Paket Programı

 

 Image result for simufact additive            

 

 

Deform 2D/3D Sonlu Elemanlar Paket Programı

 

 

Dynoware Yazılımı


Fortran Programlama Dili

  

Contact

Marmara University, Department of Mechanical Engineering, Advanced Manufacturing Technologies Laboratory (E-4), Faculty of Technology, Goztepe Campus, 34722 Kadikoy- ISTANBUL, TURKEY
 Phone: 0216 336 5770/1427  e-mail: yusuf.kaynak@marmara.edu.tr

Ziyaretçi Sayacı

62052
Bugün15
Dün50
Bu Hafta93
Bu Ay354